על הספה עם מעצבת הפנים רינת אברהם

"להיות מעצב, זה אורח חיים, כל פעולה שאנחנו עושים בחיים היא השראה"

רב-בריח | 22/07/2020

המקום שבו הכל התחיל

מאז ומתמיד סקרן אותי לראות בתים של אחרים, הייתי הולכת ברחובות תל אביב ומציצה דרך המרפסות לבתים של אנשים. תמיד ידעתי שזה מה שארצה לעשות ועם סיום לימודי התואר בעיצוב התחלתי לעבוד במשרדי אדריכלות, חיכיתי לרגע הנכון שבו אוכל לעשות את זה באופן עצמאי שיהיה רק שלי.

 

צילום:טלי דוברת

 

המיוחד ביותר

מהו הפרויקט המיוחד ביותר שלך? ספרי עליו – מיקום, דרישות, מה הפך אותו למיוחד?

אחרי שנים שבו תכננתי בתים לאנשים אחרים הרגע המיוחד שלי היה תכנון הבית הפרטי שלי, פתאום גילית שהרבה יותר קשה לקחת החלטות כשמדובר במשהו אישי שלי, גרם לי לתהות לגבי הטעם העיצובי שלי, גיליתי שאני אוהבת המון סגנונות שונים ובעיקר מתקשה להחליט, מה שמעולם לא קורה עם לקוחות, הרצון לממש את כל החלומות העיצוביים בדירה אחת קטנה היה מאתגר. דירה של 93 מ', המיועדת למשפחה של חמישה
פתיחת המטבח לחלל פתוח יחד עם הסלון. ביטול חדר הרחצה של ההורים כדי לאפשר להרחיב את חדר השינה של הילדים ולבנות חלל גדול עם מחיצת הפרדה לבנים ובנות. 

בגלל מבנה הדירה המלבני לא ניתן היה לתכנן שני חדרי ילדים ותוכנן חדר ארוך וצר בו יש מחיצה שנפתחת ונסגרת, כך נוצר חדר קטן ונעים לאלונה קטן שמאפשר לה פרטיות. 

בעקבות שינויים שנעשו בבניין לפני שנים הוחלט להשתמש בחלל ולנצל אותו בצורה המקסימלית כדי לאפשר  את כל הפונקציות שחלמו עליהם בעלי הבית. באזור יצרנו פינת טלוויזיה ומשחקים לילדים ומשרד קטן לאמא ;) .

חומרים וניגודיות- 

בעיצוב הבית יש שימוש בעץ כמו בפרקט ובטון חשוף, חשיפה של עמודים וקורה קיימים בבית.

הקונטרסט בין העץ לבטון נותן מראה חמים ותעשייתי עם נגיעות שחורות. 

לתמונות נוספות על הפרויקט  לצפייה 

 

 

צילום:טלי דוברת

 

מקורות השראה

מהם מקורות ההשראה שלך? מהיכן את שואבת את החשיבה היצירתית? מה גורם לגלגלים שלך להתחיל לפעול?

להיות מעצב, זה אורח חיים, כל פעולה שאנחנו עושים בחיים היא השראה

המקום שהכי מעורר אצלי את היצירתיות הוא השטח, להיות באתרי בנייה עם אנשי המקצוע. החוויה של לראות איך מהריסות נבנה בית , מרגשת אותי כל פעם מחדש ונותנת השראה לפרויקט הבא בכל פעם מחדש.

 

איך נוצר סיפור

כל פרויקט מתחיל ממפגש עם אנשים, משפחה, עם הסיפור שלהם. איך חודרים לשם? איך מתחילים לרקום את הסיפור של הבית?

המפגש עם משפחות הוא תמיד מרתק, אתה תמיד יכול ללמוד משהו חדש, שלא חשבת עליו קודם על אורח חיים, הרגלים ויחסים בין בני הבית.

המרתק ביותר זה לראות איך תכנון נכון יכול לשדרג את החיים של בני הבית ולאפשר להם לשדרג ולייעל  את החיים. השיחות הארוכות, המפגשים האינטימיים רוקמים מערכת יחסים של אמון שלרגעים ניתן לטעות שיש היכרות מוקדמת. זה מה שהופך את הפרידה בסוף כל פרויקט לקשה יותר.

 

עניין של סגנון

סגנון הוא דבר מתפתח. לא קמים יום אחד ואומרים – 'זה הסגנון שלי'. הסגנון נבנה ובמהלך השנים מדייקים אותו. ספר/י על התפתחות הסגנון האישי שלך. ניתן להתייחס כמובן, גם לאדריכלים או דמויות שהשפיעו עליך במהלך התקופות השונות.

אני חושבת שמעצב צריך תמיד לעדכן ולרענן את הסגנון שלו, יש עקרונות בסיסיים אבל לכל לקוח יש סגנון ואהבות שצריך לדעת לקחת לחדד ולתכנן בהרמוניה. הרעיון הוא שבכל פרויקט יהיה את הייחודיות שלו עם חוט מקשר וטביעת אצבע אישית.

 

 

צילום:טלי דוברת 

 

על איזה צבע בשום אופן לא תוותר/י?

שחור!

הצבע השחור תמיד מכניס דרמטיות וקונטרסט לכל חלל.

בכל פרויקט נשתמש בו במינון שונה והנוכחות תשתנה אבל תמיד ייתן את השיק הרצוי.

 

איזה משקל את/ה מעניק/ה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?

בבית ממוצע מותקנות 8-10 דלתות פנים. האם דלתות הפנים אצלך הן רקע שנטמע בחלל או שהן הופכות להיות מרכז העניינים? ובעניין הזה, כיצד מייצרים בחירות הרמוניות שמצד אחד יהיו מעוצבות ואופנתיות ומצד שני לא ייצרו רעש עיצובי חזק מדי?

 

אין ספק שדלתות פנים יכולות לתת את הטאץ' העיצובי עם ההשפעה הדרמטית ביותר בחלל, בין אם בוחרים דלת שתיצור הרמוניה בחלל וננסה כמה שיותר להעלים אותה ובין אם רוצים לתת לה את המרכז, להדגיש ולהבליט כמה שיותר, על ידי גוון, ידית, משקוף, חריטות ואין סוף אלמנטים.

 

מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

האם דלת הכניסה מרמזת בהכרח על הסגנון העיצובי שמאפיין את חללי הפנים? או שדווקא מאפשרת לספר סיפור אחר, מנותק ממה שקורה בפנים? והאם קיים דגם מנצח מבחינתך של דלת כניסה?

דלת הכניסה היא המפגש הראשוני של כל אורח שמגיע לבקר בבית, היא בהכרח צריכה לרמז לסגנון העיצובי בפנים הבית והיא נותנת את הרושם הראשוני הטוב ביותר

על ידי בחירת גוון וסגנון אתה מקבל הצצה אל הפנים.

עבור לקוחות בחרתי לאחרונה את דלת דגם רומי 600 עם הידית האינטגרלית בגוון שחור ובגובה 2.80 מ' אשר יצרה כניסה מרשימה ביותר סופר אלגנטית ושיקית!

 

 

איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית?

לבית הפרטי שלי בחרתי כמובן את דגם הבייסיק , הדגם המוצלח שעושה את העבודה הטובה ביותר ונותן מראה מודרני , הבחירה בגוון השחור וידית נירוסטה מוברשת נתנו את המראה המדויק שרציתי.

 

צילום- טלי דוברת

רינת אברהם מעצבת פנים

אתר: https://www.rinatavraham.com/