על הספה עם המעצבת דניאלה דנור

"כל פרויקט מתחיל באנשים. כבר במפגש הראשוני אני מקשיבה להם ומתוך מילים שלהם מתחילה לבנות איזה סגנון בראש שמתרגם את השיחות בינינו לרעיונות ויזואלים. אני משתפת אותם במחשבות שלי ומדייקת איתם את הסגנון דרך לוחות השראה ודוגמאות."

רב-בריח | 06/12/2020

המקום שבו הכל התחיל

ספרי מה המקום או התקופה בהם צברת את הניסיון המשמעותי ביותר שלך כאדריכלית?

בתחילת דרכי עבדתי בפרוייקט גדול של 55 דירות בנס ציונה, שם למדתי המון על תחום הבניה, גם מצד הלקוח וגם מצד היזם, והקבלנים בשטח. קיבלתי בסיס נהדר שעזר לי לבסס את עצמי.

בהמשך לימדתי במכללה למנהל, ושמחתי מאוד שניתנה לי ההזדמנות להעביר את הידע לסטודנטים שחוו דרכי את העולם האמיתי, ולא רק דרך דרך פרויקטים קונספטואליים.

וזה מביא אותי לתקופה שאני נמצאת בה היום, כאשר אני מעצבת פרוייקטים פרטיים ומסחריים רחבי היקף: חללי עבודה, דירות גג, דופלקסים ודירות גן, ונהנית מכל רגע ומכל הגיוון.

 

 

המיוחד ביותר

מהו הפרויקט המיוחד ביותר שלך? ספרי עליו – מיקום, דרישות, מה הפך אותו למיוחד?

כשהייתי סטודנטית לרפואה (כן, ככה הכל התחיל) בשנה השישית, החלטתי שהגיע הזמן לעצב את הדירה הפרטית שלי. בבקרים הסתובבתי אצל ספקים: בחרתי קרמיקה, עיצבתי פרטי נגרות ותכננתי חלל פונקציונאלי ללקוחה הכי "מאתגרת" שאני מכירה 😊 כמובן שבשעות הערב למדתי למבחני הגמר.

לשמחתי כעבור כשנה הדירה התפרסמה בספר של עיצוב בתים ישראליים. אני עשיתי שינוי "קל" בקריירה והתחלתי ללמוד עיצוב פנים בHIT והרגשתי שאני בכיוון הנכון.

 

 

המורכב ביותר

ספרי על פרויקט בו נדרשת לחשוב באופן יצירתי במיוחד, על מציאת פתרונות לאילוצים ולמגבלות שהיו נתונים בשטח. זאת יכולה גם להיות בעיה מסוימת שמצאת לה פתרון יצירתי.

חושבת שאחד הדברים היותר מאתגרים והלא צפויים שקרו, הוא איך לא? הקורונה. ברגע אחד הייתי צריכה לשנות את כל השגרה שלי שהרי עולם העיצוב כולל הרבה מפגשים פיזיים, ביקורים אצל ספקים, פיקוחים בשטח, ועוד הרבה, להעביר חלק לעולם הדיגיטלי ולמצוא פתרונות לאילוצים ומגבלות.

הסגר הראשון של הקורונה לווה בהרבה חוסר ודאות, וחשש. לשמחתי הספקים התגייסו למשימה על אף המגבלות ובכוחות משותפים צלחנו את הפרויקטים בהצלחה .

 

 

 

 

מקורות השראה

מהם מקורות ההשראה שלך? מהיכן את שואבת את החשיבה היצירתית? מה גורם לגלגלים שלך להתחיל לפעול?

אנשים, הקשבה ובית. כל פרויקט מתחיל באנשים. כבר במפגש הראשוני אני מקשיבה להם ומתוך המילים שלהם מתחילה לבנות איזה סגנון בראש שמתרגם את השיחות בינינו לרעיונות ויזואלים .אני משתפת אותם במחשבות שלי ומדייקת איתם את הסגנון דרך לוחות השראה ודוגמאות. הרבה פעמים ההשראה גם מגיעה מהבית עצמו ,לכל פרוייקט יש מאפיינים מיוחדים , נקודות חוזקה ,אני מדמיינת את התכנון ,רואה איך הכל משתלב וזו גם נקודת מוצא להשראה ואז תכנון .

 

עניין של סגנון

סגנון הוא דבר מתפתח. לא קמים יום אחד ואומרים – 'זה הסגנון שלי'. הסגנון נבנה ובמהלך השנים מדייקים אותו. ספרי על התפתחות הסגנון האישי שלך. ניתן להתייחס כמובן, גם לאדריכלים או דמויות שהשפיעו עליך במהלך התקופות השונות.

הסגנון שלי הולך ומתפתח עם השנים ככל שאני מעמיקה בתחום ובעיסוק שלי בעיצוב . בכל פרויקט אני מתאימה את הסגנון ללקוח אבל בסופו של דבר זו פרשנות שלי לחלל ולאנשים , לכן חשוב לבחור מעצב שמתחברים לעבודות שלו ולסגנון שלו. עם השנים השאיפה שלי היא להשתמש בחומרים איכותיים שיעמדו במבחן הזמן גם ברמה העיצובית וגם ברמה הפרקטית .

 

 

 

אם לא היית אדריכלית

מה היית אם לא היית אדריכלית?

בעבר הייתי רופאה , אבל נכון להיום לא רואה את עצמי חוזרת לעבודה בבית החולים. מאוד אוהבת את היצירה והתהליך של העיצוב .

 

 

 

על איזה צבע בשום אופן לא תוותרי?

ספרי על הצבע האהוב עליך.

לכל פרויקט אני בונה פלטת צבעים ייחודית לו. אני אוהבת להשתמש בצבע באופן כללי, במינון נכון הוא יכול לתת עניין ואוירה לכל חלל.  באופן ספציפי אוהבת להשתמש בשחור, בין אם במינון קטן דרך פריטים משלימים ועד קירות שלמים.

 

איזה משקל את מעניקה לדלתות הפנים בעיצוב שלך?

בכל פרוייקט חשוב לי שהעיצוב יהיה הרמוני, ולכן לרוב הדלתות ישמשו כרקע שקט , ויהיו תואמות לגוון הקיר.

 

 

מה מסמלת עבורך דלת הכניסה בפרויקט?

האם דלת הכניסה מרמזת בהכרח על הסגנון העיצובי שמאפיין את חללי הפנים?

דלת הכניסה היא סוג של רמז למה שהולך לבוא. חשוב לי שהבית כולו ידבר בשפה אחידה שיוצרת סיפור שלם .

איזו דלת כניסה של רב-בריח היית משלבת אצלך בבית?

מה הפך את דלת רנסנס בגוון שחור לבחירה שלך?

קווים קלאסים ונקיים שישתלבו עם פנים הבית. החלונות בפרוייקט נצבעו כולם בשחור ואליהם התאמתי את הדלת השחורה.

 

צילום- סוזי לוינסון

מעצבת- דניאלה דנור

אתר: https://www.danieladanor.com/blank-5